Pevska skupina Lučke (zborovodkinja Jerneja Vivod Ušen)

Objavljeno Ponedeljek, 06 Maj 2013

lucke

Pevsko skupino Lučke sestavljajo mladi Vitanjčani, ki radi pojejo. Prve vaje so imeli 13. oktobra 2007, svoj krst pri maši pa so doživeli drugo adventno nedeljo v istem letu. Danes skupina šteje 15 pevk in 2 pevca. Večina so to osnovnošolci (od 6. razreda naprej), kar nekaj pa je tudi srednješolk in trije študentje. Skupino vodi zborovodkinja Jerneja, v veliko pomoč pa ji je tudi brat Andrej, ki poskrbi za vso tehniko in spremljavo določenih pesmi. Pri slovesnejših mašah  petje popestrijo še s flavto (Jelka) in kitarami (Jelka, Monika in Rebeka). Po petih letih delovanja njihov repertoar obsega preko 140 pesmi iz vseh delov cerkvenega leta. S petjem sodelujejo pri nedeljskih in prazničnih mašah ob desetih dvakrat do trikrat na mesec. Po dogovoru s Cerkvenim pevskim zborom pa včasih pojejo tudi pri jutranji maši. Poleg petja pri nedeljskih mašah z veseljem zapojejo tudi na porokah in pri krstu. Še posebej jim bo ostalo v spominu petje na poroki, ki je bila v novi cerkvici na Rogli. Da lahko s petjem uspešno sodelujejo pri mašah, so potrebne redne vaje. Imajo jih vsako soboto pred nedeljskimi mašami pri katerih pojejo. Za slovesnejše maše pa imajo še dodatne vaje. Poleg vaj in petja pri mašah pa se družijo tudi ob drugih priložnostih. Bili so na enotedenskih počitnicah v Strunjanu, na srečanju mladih v Stični, na tridnevnem bivanju v Črešnjicah (kjer so združili prijetno s koristnim), za nagrado so se odpeljali na sladico v znano gostišče, pred praznikom Sv. Cecilije pa jih je p. Cvikl počastil s pico. V letu 2011 so se skupaj z otroškim zborom udeležili srečanja zborov naše dekanije v Novi cerkvi. Skupaj z ostalimi pevci so zapeli pri slovesni maši in nato preživeli še zabavno popoldne na župnijskem travniku.  V letu 2012 pa so se udeležili revije otroških in mladinskih pevskih zborov, ki je potekala pri Sv. Jožefu nad Celjem. Poleg Cerkvenega pevskega zbora in OPZ so sodelovali tudi pri izvedbi Božiče zgodbe v živo. Zadnji vikend v januarju 2013 pa je Pevska skupina Lučke preživela v Domu duhovnih vaj Nazarje, kjer je imela tridnevne intenzivne pevske vaje. Vsi udeleženci se strinjajo, da je bilo nepozabno in se že veselijo naslednjih.