Ministranska skupina

Objavljeno Ponedeljek, 07 Januar 2013

ministrantiMinistrantska skupina aktivni sodeluje pri maši. Delamo različne stvari: pomagamo, da slovesnosti lažje potekajo, pri maši delamo različne stvari kot so: zvonjenje, nalivanja vina in vode, priprava oltarja itd. Odkar je v našo župnijo prišel gospod Lojze Cvikl, smo se začeli zbirati tudi mi (nekaj krat). Tu smo spoznali, katera barva se pri maši uporablja ( rdeča, zelena, bela, vijolična, pa še druge). Prav tako smo spoznali dele cerkve in se pogovarjali čemu služijo. Dobili smo nove obleke, tako da smo ministranti lahko lepo oblečeni. Pridružili pa so se nam že tudi novi člani. Vabimo pa tudi otroke, ki se bi nam pridružili, da bi postali ministranti. Pridite in ne bo vam žal.

Vitanjski ministranti