Molitveno srečanje z Gospodom v Vitanjski župniji

Objavljeno Sreda, 16 Januar 2013

roznivenecGospod se je tudi na našo župnijo milostno ozrl, da smo ustanovili molitveno skupino. Srečujemo se vsak četrtek, eno uro in pol pred večerno sv. mašo. Prosimo Svetega Duha za njegovo navzočnost v skupini in župniji, da bi postali boljši kristjani, da bi tudi drugi prepoznali  v nas Božji dotik. Najprej zmolimo molitev zaščite, nato je slavljenje, zahvale, prošnje, rožni venec in litanije. Božjo besedo preberemo med mašo, nato nam jo duhovnik razloži. Skupina nam pomeni zelo veliko. Čutimo, da sta Jezus in Marija med nami, dajeta nam mir in veselje. Ko skupaj slavimo, poglabljamo našo vero in dobimo moč za premagovanje težav v življenju. Gospod nam v molitvi vsakokrat da tisto, kar najbolj potrebujemo. Gospod je tisti, ki nas povezuje in zbira. Hvaležni smo Bogu, da nas je poklical, da ga skupaj slavimo. Če kdo čuti, da ga Bog kliče k molitvi in se želi pridružiti, je zelo dobrodošel.

Molitvena skupina