Otroški pevski zbor župnije Vitanje (zborovodkinja Tadeja Globočnik)

Objavljeno Ponedeljek, 06 Maj 2013

opzOtroški pevski zbor župnije Vitanje je bil ustanovljen septembra 2009 pod vodstvom zborovodkinje Jerneje, ki jo je dve leti kasneje zamenjala Tadeja. Zborček združuje pevke in pevce od 1. do 6. razreda, v njem pa so dobrodošli tudi pevci, ki še obiskujejo vrtec. Zbor trenutno šteje 23 članov in članic, kadarkoli pa se jim lahko pridruži še kakšen nov. Vaje so ob sobotah dvakrat na mesec od devetih do desetih v župnišču. S petjem zborček sodeluje vsako četrto nedeljo pri pozni sveti maši, če je potrebno, pa tudi dvakrat na mesec. Njihov repertoar obsega preko 60 pesmi iz vseh delov cerkvenega leta. Pesmice so enostavnejše, zabavne in prijetne za uho. Na vajah jih radi zapojejo ob spremljavi s CD-ja, zraven pa tudi zaplešejo. V lepem spominu jim bo ostalo dekanijsko srečanje pevskih zborov v Novi Cerkvi, petje pri pogrebni sveti maši in obisku picerije v Zrečah. V letu 2012 so se udeležili revije otroških in mladinskih pevskih zborov, ki je potekala pri Sv. Jožefu nad Celjem. Že dve leti zapored so skupaj s pevsko skupino Lučke sodelovali pri otroški polnočnici, ki je bila obiskana v velikem številu in so jo ljudje lepo sprejeli. Poleg Pevske skupine Lučke in mešanega cerkvenega zbora pa so sodelovali tudi pri izvedbi Božične zgodbe v živo. Zboru je v veliko pomoč Andrej, ki pri samih mašah poskrbi za spremljavo pesmi, zaradi katere otroci pojejo še z večjim veseljem. Mladi pevci se veselijo vsake nedelje, ko lahko sooblikujejo mašo, saj je za njih to pravi mali nastop.